Chystáte se sportovat v hale? Budete potřebovat sálovou obuv

Sálová obuv je základem pro sportování v hale. A to především v tělocvičnách a v jiných halách, kde jsou položeny parkety, palubky nebo jiný podobný podklad. Sálové boty je potřeba vybírat s rozvahou a vědět, po kterých parametrech se dívat. Sálovky Vám mohou vydržet i několik let, pokud si koupíte kvalitní a pohodlné. Víme, jak na výběr sálovek, a poradíme Vám.

Kde koupit kvalitní sálovky?

Na začátek začneme otázkou: „Kde koupit kvalitní sálovky?“ Sálovou obuv si můžete jít koupit do jakékoliv kamenné prodejny sportovních značek nebo se budete chtít vyhnout nakupování na místě a objednáte si je online. U nákupu z eshopu máte možnost si boty doma vyzkoušet, a když Vám nebudou sedět, můžete je vrátit nebo vyměnit. Pokud budete nakupovat na eshopu eobuv.cz, bude se Vám hodit eObuv sleva na celý sortiment. Stejně tak se po sálovkách můžete kouknout na About You, kde je velký výběr, tam Vám zase pro úsporu financí za nákupy pomůže About You sleva.

Jaké parametry rozhodují o nákupu sálové obuvi?

Velikost sálovky

To je nejzákladnější parametr, který se nedá nijak obejít. Bota Vám musí sedět dobře na noze, nesmí Vám být volná, ale ani příliš těsná. Při sportu v hale budete potřebovat měnit rychle směr a každá i nepatrná odchylka ve velikosti boty Vám může uškodit. Ve chvíli, kdy máte botu moc volnou, mohou se Vám na noze vytvořit puchýře a pohyb bude bolet. Pokud si nakupujete boty online, je dobré si zajít do kamenné prodejny a vyzkoušet si od dané značky, jak velkou botu budete potřebovat. Podle toho pak můžete vybírat na internetu a máte větší šanci, že se trefíte.

Dejte si pozor, aby obuv nedělal šmouhy na parketách

Důležitým parametrem je právě informace, zda daná bota vytváří čmouhy na podlaze nebo ne. U sálové obuvi do haly se uvádí označení – NON MARKING, a to je právě informace, zda boty netvoří šmouhy. U těchto bot je i pravděpodobné, že nebudou tolik pískat při pohybu po parketách. Takto označení boty mají typicky podešve v béžové nebo bílé barvě.

Obuv do haly musí dobře sedět na povrchu

Halová obuv musí sedět na povrchu. Jedná se o parametr přilnavosti. Nemůže se Vám stávat, že by Vám boty nějak podklouzly. Obuv Vám má být dobrou oporou při rychlých změnách pohybu, který je v hale nespočet. A možná Vás překvapí, ale vzorek obuvi není důležitý, klíčové je, aby byla bota přilnavá, a toho se dá docílit i u úplně hladké podrážky.

Svrchní část obuvi a tkaničky

U sálové obuvi se musíte dobře dívat také na materiál, ze kterého je vyroben svršek boty. Co je nejdůležitější, měl by být prodyšný a pevný. Bota musí během sportu dýchat, ale musí Vám být oporou. Pokud můžete, zvolte si zavazování na klasické tkaničky a vyhněte se suchým zipům, které nedosahují tak velké fixace boty jako tkaničky. Právě svršek boty je zásadní, jak bude obuv vypadat. Zde si můžete vybrat z řady barev a motivů. Ženy si přijdou na své, jelikož možnosti jsou prakticky neomezené a výrobci se předhánějí v motivech.

Nezapomínejte ani na kvalitní podešev

A v neposlední řadě se u halové obuvi zaměřte na podešev. Podešev musí být, co nejpevnější. Podešve se vyrábí z pryžových hmot. Součástí podešve je i tzv. mezipodešev, která musí umět tlumit nárazy nohy na povrch a lehce pružit. Spojením kvalitní podešve a mezipodešve získáte kvalitní obuv, která bude šetřit zdraví Vašich nohou. Při pohybu v hale máte výhodu, že je povrch rovný a nemusíte se pohybovat v náročném terénu. Pro náročný terén jsou zase určené zcela jiné boty.

Jak si kvalitně vybrat sálovou obuv už víte. Tak hurá na nákupy. Přejeme šťastnou ruku při výběru a užijte si i následné sportování.

Reklama

PR článek

Nejnovější články

Co jsou to ebooky a jaká je jejich budoucnost?

E-knihy se za svou krátkou historii vyvinuly do té míry, že o nich většina uživatelů internetu slyšela a rozumí různým formátům. Klíčové pro e-knihy...

Lunární dieta. Jak se zbavit 5 až 7 kilo za 28 dní?

Léto se už nezadržitelně blíží a spolu s ním i touha po pěkné postavě. Pokud se vám ještě nepodařilo zhubnout a lámete si hlavu...

Jak můžete posílit imunitu a chránit se před viry?

Během nejchladnějšího ročního období je naše imunita obtížně zkoušena. Obzvlášť letos, kdy nám kromě chřipky hrozí i nákaza koronavirem. Každý z nás by v...

Znáte zásady správného odličování?

Toužíte po krásné ukázkové pleti? Tak ji jen nezakrývejte! Když se ráno na tváři vyřádíte pomocí make-upu a líčidel, měli byste jí večer dopřát...

Obyčejná elektrická žehlička? Ta první znamenala skutečný převrat, i když vážila 7 kilogramů

Přestože žehlení je pro mnohé lidi otravnou činností, tato aktivita doprovází lidstvo již velmi dlouho. Přestože žehlení je pro mnohé lidi otravnou činností, tato aktivita...